American Thief – HD

2 kez izlendi
0 0
Read Time:1 Minute, 38 Second
İlk kez Almanya’da 18 Eylül 2020 tarihinde Uluslararası Film Festivali’nde gösterimi verilen ve daha sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde 12 Ocak 2021 tarihinde internet üzerinden yayınlanarak tüm dünya ile paylaşılan American Thief filmi oldukça çarpıcı konuları ele alışıyla birçok kişinin dikkatini kendi üzerine toplamayı başarmış bir yapım.
Daha önce sinema sektöründe 12 film yönetmenliği geçmişi bulunan Miguel Silveira tarafından yönetilen filmin senaryosu, filmin yönetmenliğini de yapan Miguel Silveira’nın yanı sıra Michel Stolnicki ve film sektöründeki asıl alanı yapımcılık olan Missy Hernandez isimleri tarafından kaleme alınmıştır.
Kadrosuna bakıldığı zaman, Toncruz isimli filmin ana kahramanı rolünde karşımıza ilk kez oyunculuk tecrübesini yaşamış olan Xisko Maximo Monroe ismi çıkıyor. Ayrıca filmde Toncruz’un en yakın arkadaşı olan Diop Mason rolünde Khadim Diop ve filmde bir dijital içerik platformunda içerik üreticiliği yapmakta olan Paul Hunter karakteri ile Ben Becher isimleri de film boyunca karşımıza sık sık çıkan isimler.
2021 yılında dünya genelinde yayınlanarak sektöre girişini yapan ve oldukça cesur bir konuya sahip olan American Thief filmi, 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan başkanlık seçimleri hakkında komplo teorilerinden ve siyahi bir adamın öldürülmesinden bahsediyor. Amerika Birleşik Devletleri yakın zamanda ırkçılık konusunda oldukça büyük olaylara tanık olmuş bir ülke. Filmde de, silahsız ve zararsız siyahi bir insan, beyaz tenli bir polis tarafından acımasızca ve vicdansızca küçük çocuğunun önünde vuruluyor.
Bu olaydan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde ırkçılık karşıtı protestolar ve gösteriler gün geçtikçe büyüyor ve başkent adeta kaosun eşiğine geliyor. Tüm bu olaylar yaşanırken, başrollerdeki Toncruz ve Diop ise genç bilgisayar korsanları olarak birtakım işlerin peşine düşüyor. Diop, teknolojiyi ve korsanlık bilgilerini, toplumu hükümetin, topluluğun bilgilerini çalması ve her an herkesi izliyor olması konusunda uyarmak ve insanları uyandırmak için kullanmak isterken, Toncruz ise tüm bu ayaklanmalarla ilgili olarak, daha küçük bir çocukken o polis tarafından öldürülen babasının intikamını almak için kullanmak istemekte. Bu sırada Paul Hunter isimli bir içerik üreticisi ise 2016’da yapılan başkanlık seçimleri hakkındaki komplo teorileri hakkında içerikler üretmekte ve kendince halkı uyandırmaya çalışmakta. 3 ay önce

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
American Thief - HD

American Thief – HD

  • Yapım Yılı
  • Film Süresi
  • Ülke
Kategori