Coming from Insanity

4 kez izlendi
0 0
Read Time:1 Minute, 34 Second
Doksanlı yılların ortalarında, dahi düzeyinde bir zekaya sahip 12 yaşındaki bir erkek çocuk olan Kossi, Nijerya sınırlarında Togo’dan kaçırılan diğer birçok çocuktan sadece birisidir. Kendini Lagos’un en zengin dört ailesinden biri olan ve dört kişilik bir aile olan Martins’ler’in evinde bulur. Evlerinde yemek için fazla mesai yapacak ve bir uşak olarak barınacaktır. Aradan uzun yıllar geçer ve gerçek annesini kaybeder. Martins’lerin evinde hâlâ bir uşak olarak hayatına devam etmektedir. Fakir, saygısız bir uşak olmaktan bıkan Kossi, kelimenin tam anlamıyla kendi parasını kazanarak yoksulluktan kaçmanın yollarını aramaya başlar.
Daha iyi bir yaşam hayal etmektedir, ancak neredeyse hiç eğitim almadığı için geleceğinin tehlikede olduğu bilmektedir. Kendisi için bir yol bulmak için doğal yeteneklerine ve zekâsına güvenmektedir, kısa süre sonra sahte para basma sanatını keşfeder ve dünyanın bu tarafında en kusursuz sahte dolarlarını üretmeye başlar. Tabii ki bu işe girmeden önce bütün araştırmalarını titizlikle yaptıktan sonra uygun kağıt ve mürekkebi de bularak bu işi en kusursuz ve mükemmel şekilde yapmaya kararlı hale gelir.
Film, yavaş başlıyor, ancak bir Nijerya rüyasıyla son buluyor. Yoksulluktan inanılmaz bir zenginliğe neredeyse bir gecede geçmenin hikâyesini anlatıyor. Tamamen gerçek bir hikâyeden esinlenilen filmde Kossi adında bir dâhinin Nijerya’da sahte para basarak akıl almaz bir zenginliğe ulaşması konu ediliyor. Tabii bu sırada bir polisin radarına takılmaktan kendini kurtaramıyor. Her ne kadar kusursuz dolarlar üretse de bu polis Kossi’nin geçmişini bildiği için bu kadar kısa bir sürede bu kadar zengin olmasına anlam veremiyor ve onu araştırmaya başlıyor. Kossi’nin karaborsaya sağladığı sahte dolar tedariki onu EFCC’nin radarına sokar ve dava, ilişkileri konusunda kötü bir dönemden geçen genç, kararlı bir dedektif olan Toye’a verilir. Dedektifin kız arkadaşı Oyin, Martinler’in tek kızıdır; o ve Kossi birbirlerine çok düşkündür ve onun sayesinde davayı Kossi’ye indirgeyecektir.
Akinyemi Sebastian Akinropo’nun yazıp yönettiği ve gerçek bir hikayenin tamamen aynı halde anlatıldığı Coming from Insanity filminin vizyona giriş tarihi 14 Haziran 2019. 2 ay önce

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Coming from Insanity

Coming from Insanity

  • Yapım Yılı
  • Film Süresi
  • Ülke
Kategori